Пойтахтнинг Юнусобод, Мирзо Улуғбек, Шайхонтоҳур, Олмазор ва Яшнобод туманларида иссиқ сув таъминоти вақтинча тўхтатилади
16:29 / 19.04.2025
2025 йилнинг 18 апрелдан 22 апрелгача 110 кВ кучланишли электр узатиш тармоқларида таъмирлаш ишлари олиб борилиши муносабат билан электр таъминоти узилади.
Ушбу узилиш даврида ИМ-4 подстанцияси электр энергияси билан таъминланмайди, бу эса унга уланган маҳаллий қозонхоналар фаолиятининг вақтинча тўхтатилишига сабаб бўлади.
Шу сабабли 18–22 апрель кунлари қуйидаги кўчаларда иссиқ сув таъминоти вақтинча тўхтатилади:
Амир Темур, Мустақиллик проспектлари, Аҳмад Дониш, Шароф Рашидов, Й.Ғуломов, Шаҳрисабз, Шастри, Янгишаҳар, Деҳқонобод, Соҳибкор, Катта ҳалқа йўли, Шаҳристон, Уч қаҳрамон, Мойқўрғон, Рихсили, Янги Юнусобод, Юнус ота, Жумамасжид, Осиё, Боғишамол, Минор 1-тор, Чингиз Айтматов, Кичик ҳалқа йўли, Ҳамид Олимжон, Мингўрик, Абдулла Қодирий, Бодомзор, Кўргазма, Қозитарнов, Гиргиртепа, Шивли, Шуҳрат, Боғиравон, Мукаррам Турғунбоева, Гулсарой, Себзор, Олтинсой, Шимолий, Олмазор, Зулфияхоним, Лабзак, Нурафшон, Қорақамиш, Талабалар, Университет, Белтепа, Фаробий, Беруний, Мухбир, Мирзо Ғолиб, Шифокорлар ва бошқа кўчалар.
Шунингдек, қуйидаги мавзеларида ҳам чекловлар бўлиши мумкин: Белтепа, Ибн Сино-1,2, Жарариқ, Қамарнисо, Бешқўрғон (1–4), Олимпия, Шифокорлар шаҳарчаси, Талабалар шаҳарчаси, бундан ташқари, ЎзМУ, ТДТУ ҳудудлари, Юнусобод мавзеси (1–19, С-1,2,4,5,6,12,15,17,18-даҳалар), Себзор, Тахтапул, Қорақамиш 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 2/1, 2/3, 2/4, 2/5-мавзелари, “Ҳамид Олимжон” майдони, Махтумқули кўчаси ва бошқалар.