Тошкентда 7 ёшли қизга тегажоғлик қилган эркакка суд ҳукми ўқилди
Тошкентда 55 ёшли эркак кўп қаватли уй “подъезд”ида 7 ёшли қизга тегажоғлик қилгани ҳақида хабар берилган эди. Мазкур ҳолат юзасидан кеча, 20 сентябрь куни ўтказилган суд мажлисида айбланувчига нисбатан 18 йил муддатга озодликдан маҳрум қилиш жазоси тайинланди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар судлари ахборот хизмати хабар берди.
Воқеа июнь ойида, Мирзо Улуғбек туманида содир бўлган. Эркак қизнинг кетидан подъездга кириб, уни қўрқитиб, интим характердаги ҳаракатларни содир эта бошлаган. Ушбу ҳужум уй аҳолиси томонидан ўрнатилган камералар томонидан қайд этилган.
Қиз бўлган воқеани дарҳол ота-онасига айтиб бериб, улар зудлик билан ҳуқуқ-тартибот идораларига мурожаат қилган. Эркак 24 соат ичида ҳибсга олинган. Маълум бўлишича, у илгари вояга етмаганларга нисбатан уятсиз хатти-ҳаракатлари учун жиноий жавобгарликка тортилган.
Маълумотларга кўра, 20 сентябрь куни Жиноят ишлари бўйича Мирзо Улуғбек тумани суди 1968 йилда туғилган ушбу эркак – X.A.ни Жиноят кодексининг 119-моддаси (жинсий эҳтиёжни зўрлик ишлатиб ғайритабиий усулда қондириш) 4-қисмида назарда тутилган жиноятни содир этганликда айбдор деб топиб, 18 йилга озодликдан маҳрум қилди.