12 йил қидирувда бўлган аёл Ўзбекистонга депортация қилинди
Ўзбекистон ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари 12 йил давомида одам савдоси айблови билан халқаро қидирувда бўлган 47 ёшли фуқаро Р. Н. ни Истанбулда ҳибсга олиб, Тошкентга депортация қилди. Бу ҳақда Ўзбекистоннинг Истанбулдаги Бош консуллиги маълум қилди
Тергов маълумотларига кўра, Р. Н. Ўзбекистондан ташқарида уюшган жиноий гуруҳ таркибида фаолият юритиб, унинг манфаатлари йўлида одам савдоси билан шуғулланган.
Ўзбекистон ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари ҳибсга олинган шахснинг жиноий ҳаракатларидан жабрланган барча фуқароларни Ўзбекистоннинг Истанбулдаги Бош консуллигига мурожаат қилишга чақирмоқда.
Ўзбекистон Республикаси ички ишлар вазирлиги ёки унинг минтақавий бўлинмалари
жазонинг муқаррарлиги учун ўзбек ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари чет элда яширинган жиноятчиларни аниқлаш ва ҳибсга олишга қаратилган турк ҳамкасблари билан қўшма махсус операцияларни давом эттирмоқда.