Бугун Тошкентнинг айрим ҳудудлари электр энергиясидан вақтинча узилди
Бугун, 2 июнь куни Тошкент шаҳрининг Бектемир, Яшнобод, Миробод, Яккасарой ҳамда Мирзо Улуғбек туманлари ҳудудларидаги айрим аҳоли яшаш хонадонлари ҳамда кичик тадбиркорлик субъектларида электр энергияси соат 09:00 дан 18:00 га қадар вақтинчалик ўчирилди.
Истеъмолчиларга сифатли ва барқарор электр энергиясини етказиб берилишини таъминлаш, шунингдек, электр тармоқларида содир бўлиши мумкин бўлган авария ҳолатларини олдини олиш ҳамда таъмирлаш ишларини хавфсиз бажариш мақсадида:
Мирзо Улуғбек туманининг: “Пастки юз”, “Геологлар” ва “Геофизика”МФЙлари ҳудудидаги аҳоли яшаш хонадонларида;
Яккасарой туманининг: Б.Ҳилолий, Чопон ота, Чопон ота 1-, 2-, 3-, 4-тор, Сирожиддинова, Бешёғоч, Андижон ҳамда Ш.Кулол кўчалари ҳудудидаги аҳоли яшаш хонадонларида;
Яшнобод туманининг: Чашма, Шавкат, Ибрат, Ифтихор, Ифтихор 1-, 2-, 3-, 4-, 5-берк кўчалари, Авиасозлар 3-мавзе ҳудудидаги 13-, 20-, 21-, 22-, 23-, 24- ҳамда 25-сонли кўп қаватли аҳоли яшаш хонадонларида;
Миробод туманининг: Файзобод, Эски отчопар, Башкент, Башкент 4-, 5-, 7-, 8-, 9-тор ҳамда Башкент берк кўчалари ҳудудидаги аҳоли яшаш хонадонларида;
Бектемир туманининг: “Ийик ота” МФЙнинг Фазилат, Муборак, Маърифат ҳамда Зартупроқ кўчалари ҳудудидаги аҳоли яшаш хонадонларида электр энергияси вақтинчалик ўчирилади.