Чеченистон президенти мамлакатни тарк этаётган русларга мурожаат қилди
Чеченистон президенти Рамзан Кадиров мамлакатда эълон қилинган қисман сафарбарликдан сўнг мамлакатни тарк этаётган рус эркакларига мурожаат қилди.
Унинг фикрича, сафарбарлик чақирувидан қочишга уриниш қўрқоқлик белгисидир.
“Қочқинлар, сизларга мурожаат қиляпман. Сиз турли баҳоналарни топишингиз мумкин. Ҳозирги ҳаракатларни бўллаб-қувватламаслигингиз мумкин. Шунингдек, уруш ва қурол кўтаришсиз учун эмаслигини ва бу каби зўравонлик ҳолатларини қабул қилолмаслигингиз каби эртакларни сабаб қилишингиз мумкин. Аммо, билингки, сиз хоин, қўрқоқ ва иккинчи даражали одамсиз.
Агар сизга керак бўлса, ўз ҳуқуқларингизни давлатдан талаб қиладиган фуқаросиз. Аммо, давлат сизнинг қўллаб-қувватлашингизга муҳтож бўлса сиз кимга айланасиз? Сиз шунчаки қўрқоқсиз, қуён қалбингиз қулисиз, қариндошларингизни, дўстларингизни, танишларингизни, уйингизни, шаҳрингизни ташлаб кетасиз… ва ҳеч қандай баҳона бу шармандаликни ювмайди. Сиз ҳатто қўрқоқлигингизни тан олишга қўрқасиз”, – деб ёзган Кадиров ўз телеграм каналида.