Деҳқонобод ва Хива туманларига янги ҳокимлар тайинланди
24 феврал куни Шокиров Шерзод Уткирович Деҳқонобод тумани ҳокими лавозимига тайинланди, дея хабар берди Қашқадарё вилояти ҳокимлигиматбуот хизмати.
Шерзод Шокиров 1982 йилда Косон туманида туғилган. Тайинловга қадар у Кўкдала тумани Ички ишлар бўлими бошлиғи лавозимида ишлаган.
Мазкур лавозимда у беш ойга яқин муддат ишлаган Акром Сулаймонов ўрнини эгаллаган. Шанба куни, шунингдек, Палванов Сардор Махсудович Хива туманининг ҳокими бўлди. Бу ҳақда Хоразм вилояти ҳокимлиги матбуот хизмати хабар қилди.
Сардор Палванов 1987 йилда Урганч шаҳрида туғилган, 2013 йилда Урганч давлат университетини агрономия мутахассислиги бўйича тамомлаган
2016−2017 йилларда “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Хоразм вилояти кенгаши раиси ўринбосари, “Камалак” болалар ташкилоти раиси, 2017−2019 йилларда вилоят ҳокимининг жамоат ташкилотлари ва диний ташкилотлар билан алоқалар бўйича ўринбосари котибияти мудири лавозимида фаолият юритган.
Тайинловга қадар у 2020 йилнинг августидан буён Ёшлар ишлари агентлиги Хоразм вилояти бошқармаси бошлиғи бўлган. Янги лавозимда у 2021 йилдан буён ишлаб келаётган Ҳурмат Матрасулов ўрнини эгаллади.