Навоийда вояга етмаган қизни ўнга яқин киши зўрлади
Навоий шаҳрида вояга етмаган қизни бир неча киши зўрлаган. Шунингдек, жиноий ишни тергов қилаётган терговчи ҳам қизни Тошкентга чақириб, у билан жинсий алоқа қилган.
Маълум бўлишича, 15 ёшли қизни Навоийдаги музқаймоқ шохобчаси ертўласида бир неча болалар зўрлаб, у билан жинсий алоқа қилган. Бошқа бир бола эса уни номаълум жойга олиб кетиб, ўша ерда бир неча маротаба жинсий муносабатда бўлган.
Бундан ташқари, ҳодиса юзасидан қўзғатилган жиноят ишида терговчи бўлган ИИБ ходими  қизни Тошкентга чақириб, у билан жинсий алоқа қилган. Аниқланишича, ҳозирда терговчи қамоққа олинган.
Суд ҳукми билан судланувчиларнинг икки нафарига 3,5 йил, бир нафарига 4,5 йил ва бир нафарига 5 йил 1 ой озодликдан маҳрум қилиш жазоси тайинланган.
Ҳозирда ушбу вояга етмаган қизни яна уч йигит зўрлагани ҳолати юзасидан тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда. Ушбу жиноятчиларнинг энг каттаси 23 ёшда бўлса, энг кичиги эса 18 ёшда.