Ўзбекистонда дам олиш кунлари ёғингарчилик кутилмоқда
Бугун Ўзбекистоннинг барча ҳудудлари бўйича қуруқ ва жуда илиқ об-ҳаво сақланиб туради. Кундуз кунлари ҳаво 13-18 даражагача исийди
Фақат республика шимолида ҳаво ҳарорати 2-7 даражагача илиқ бўлади.
Эртага Ўзбекистон ҳудудига нам ҳаво кириб келиши бошланади, баъзи жойларда ёмғир ёғади, фақат Қорақалпоғистон Республикаси ва Фарғона водийси вилоятларида ёғингарчилик кутилмайди. Хоразм вилоятида ва чўл ҳудудларда ёмғир қорга айланиши мумкин.
Ҳудуднинг катта қисмида ҳаво ҳарорати юқори бўлиши сақланиб туради, фақат республика шимолида ҳарорат 3 даража совуқ-2 даража илиққача пасаяди.
Якшанба куни республиканинг кўпчилик вилоятларида кечаси ва эрталаб баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади. Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм, Бухоро, Навоий вилоятларида ёғингарчилик кутилмайди. Кундуз кунлари ҳаво ҳарорати 5-10 даража илиққача пасаяди, шимолда 3 даража совуқ-2 даража илиқ атрофида бўлди.
Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, айрим жойларда 15-20 м/с гача кучайиши мумкин.
Тошкентда бугун ёғингарчилик кутилмайди, шанба куни бироз ёмғир ёғиши мумкин. Якшанба куни кечаси ва эрталаб ёғингарчилик (ёмғир, қорга айланиши мумкин), кундузи ёғингарчилик кутилмайди.
Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечалари асосан 2-6 даража илиқ, кундуз кунлари 7-8 февралда 13-16 даража илиқ, 9 февралда 8-10 даража илиқ бўлади.