"Ўзбекистоннинг профессионал таълим тизимида сифатни таъминлаш ва касбий кўникмаларни ривожлантириш” мавзусида халқаро конференция бошланди
Бугун, 4 май куни пойтахтимизнинг Триллиант-Интерконтинентал меҳмонхонасида Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги, Европа Иттифоқи ва ЮНЕСКОнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси билан ҳамкорликда “Ўзбекистоннинг профессионал таълим тизимида сифатни таъминлаш ва касбий кўникмаларни ривожлантириш” мавзусида халқаро конференция бошланди.
Конференцияда 20 дан ортиқ вазирлик ва идоралар, халқаро ташкилот ва халқаро дастурлар муаллифлари, таълим сифатини яхшилаш соҳасидаги халқаро экспертлар иштирок этмоқда.
Конференция давомида Ўзбекистонда таълим сифатини оширишда ривожланган мамлакатлар тажрибасидан фойдаланган ҳолда мамлакатнинг қишлоқ жойларида ЭКАВЕТ асосида таълимни ривожлантириш масаласига алоҳида эътибор қаратилган.