“Соғлом турмуш” медали билан
Артиқова Ҳулкар Акрамовна - Ғаллаорол тумани кўп тармоқли марказий поликлиникаси патронаж ҳамшираси, Жиззах вилояти
Намозова Муниса Саломовна - Ғозғон шаҳри тиббиёт бирлашмаси тиббий бригада ҳамшираси, Навоий вилояти
Ниязова Дилорам Аскаровна - Тошкент шаҳридаги 2-болалар жарроҳлик клиник шифохонасининг жарроҳлик бўлими катта ҳамшираси
Ужарова Дилбар Хуррамовна - Ғузор туманидаги “Қовчин” оилавий шифокорлик пункти шифокори, Қашқадарё вилояти
Хусанова Норбегим Ривожовна - Пахтачи тумани санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги бўлимининг эпидемиология ва иммунопрофилактика бўлинмаси мудири, Самарқанд вилояти
Ҳамдамова Муҳайёхон Тўхтасиновна - Бухоро давлат тиббиёт институтининг акушерлик ва гинекология кафедраси профессори, Бухоро вилояти
Ҳомиджонова Рано Жияновна - Сўх туманидаги “Ленбур” оилавий шифокорлик пункти ҳамшираси, Фарғона вилояти
Жумабоев Отабек Тоштемирович - Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт марказининг Андижон филиали жарроҳи, Андижон вилояти
Қобилов Ботир Закирович - Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт марказининг Жиззах филиали хирургия бўлими мудири, Жиззах вилояти
Мусаев Улуғбек Эргашалиевич - Мингбулоқ туманидаги “Мед Лайт” хусусий клиникаси раҳбари, шифокор-терапевти, Наманган вилояти
Султанова Зулфия Раджапбаевна - Тупроққалъа туманидаги “Саримой” оилавий шифокорлик пункти патронаж ҳамшираси, Хоразм вилояти
Тангирбергенов Рустам - Республика тез тиббий ёрдам маркази Қорақалпоғистон Республикаси филиалининг Беруний тумани бўлими ҳайдовчиси
Тиллабоев Содиқжон Валиевич - Фурқат тумани тиббиёт бирлашмасининг қабул бўлими жарроҳи, Фарғона вилояти
Шарипов Исламжан Маматханович - Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт марказининг кам инвазив юрак-қон томир жарроҳлиги бўлими мудири
Шарипова Раъно Рустамовна - Сариосиё туманидаги “Гулистон” оилавий шифокорлик пункти патронаж ҳамшираси, Сурхондарё вилояти