Раҳим Стерлинг: “Мен 17 ёшимдан бери асосий таркибда ўйнайман, аммо, фаолиятимнинг чўққисига чиқа олмадим”
14:58 / 12.08.2022
Қанот вингери нима учун “Манчестер Сити”дан “Челси”га ўтишга қарор қилганини тушунтирди.
“Мен вақтни беҳуда ўтказа олмадим. Мен ўз даражамни сақлаб қолишим ва янги чақирув олишим керак эди. 17 ёшимдан бошлаб бошланғич ўйинчи эдим. Доимий ўйнамай, фаолиятим чўққисига чиқа олмасдим. Мен бунга йўл қўя олмасдим.
Менда шундай характер борки, мен вазиятни ўзгартириш учун курашишга ҳаракат қилдим, лекин бу содир бўлмади. “Челси”га ўтиш менинг шахсий мақсадларим ва оиламнинг хоҳишларига мос эди. Менга клуб қайси йўналишда ҳаракат қилаётгани ёқади.
“Челси” совринлар учун курашмоқда, бу жамоа фақат яхшиланади. Албатта, “Ман Сити”да неча йил ўтказганимни ҳисобга олсак, кетиш қийин бўлди. Бу клуб билан боғлиқ хотиралар кўп, у ерда кўплаб ёқимли дақиқаларни бошдан кечирганман.
Бир йилдан сал кўпроқ вақт давомида мен тартибсиз равишда майдонга тушдим. Бу вақт ичида мен ўзим ҳақимда кўп нарсаларни ўргандим. Мен кўп нарсани қадрладим ва нарсаларни тартибга солишга ҳаракат қилдим. Бу қийин қарор эди, лекин фойда келтирадиган қадамлар керак.
Мен ўзимни Лондондаги уйга қайтгандек ҳис қиляпман. Мен бу ердан анча олдин кетганман – ўшанда мен 14 ёки 15 ёшда эдим”, – деди “Челси”нинг янги футболчиси.