Рамзан Қодиров Ўзбекистонга амалий ташриф билан келди
Чеченистон Республикаси раҳбари Рамзан Қодиров 27 май куни икки давлат раҳбарлари – Владимир Путин ва Шавкат Мирзиёев иштирокида бўлиб ўтадиган Россия ва Ўзбекистон минтақалари кенгаши йиғилишида иштирок этиш учун Чеченистон делегацияси бошчилигида 26 май оқшом пайти Тошкентга келди.
Чеченистон Республикаси раҳбари Ўзбекистонга келганида Бош вазир Абдулла Арипов самимий ва меҳмондўст кутиб олинганини таъкидлади.
У Чеченистон Республикасининг Биринчи Президенти, Россия Қаҳрамони Ахмат-Ҳожи Қодиров таҳсил олгани учун чеченлар Ўзбекистонни, айниқса, илиқ қабул қилишини таъкидлади.
“Қадим замонлардан буён халқларимиз бир-бирига қардошдек муносабатда бўлиб келган, бундан бошқача бўлиши мумкин эмас, Владимир Путин ва Шавкат Мирзиёев раҳбарлигида ўтказилган йиғилиш катта туртки бўлишига ишонч билдирдим”, – деди Чеченистон раҳбари.