Рақобат қўмитаси бир неча банкларга нисбатан иш қўзғатди
Рақобат қўмитаси ўз ваколатлари доирасида оммавий ахборот воситаларида (телевидение, радио, босма нашрлар, интернет ва ижтимоий тармоқларда) жойлаштирилаётган реклама ахборотларининг реклама ҳамда истеъмолчиларнинг ҳуқуқларни ҳимоя қилиш тўғрисидаги қонун ҳужжатлари талабларига мослиги юзасидан ўрганиш ва таҳлил ишлари олиб бормоқда.
Жумладан, ўтказилган мониторинглар давомида “Реклама тўғрисида”ги ва  “Истеъмолчиларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тўғрисида”ги Қонунлар талаблари бузилиши аломатлари билан “HAYOT BANK” АЖ , “YANGI BANK” АЖ, “Aloqa Bank” АТ, “ASIA ALLIANCE BANK” АТБ, “O‘zsanoatqurilishbank” АТБ (СҚБ), “BIZNESNI RIVOJLANTIRISH BANKI” АТБ банклари ва “SASH U mikromoliya tashkiloti” МЧЖга  нисбатан Кўмита Махсус комиссияси томонидан ишлар қўзғатилди.
“Қўзғатилган ишлар белгиланган тартибда кўриб чиқилгандан сўнг якунлари юзасидан қўшимча ахборот тақдим этилади”, – дейилади хабарда.