Сўкинган ИИБ ходими йиғлаб кечирим сўради (видео)
Ижтимоий тармоқларда Оққўрғон тумани ИИБ ходимига тегишли деб изоҳланган аудио ёзув эгаси ўзбек халқидан йиғлаб кечирим сўради.
ИИББ матбуот хизмати раҳбари Бобур Тўлагановнинг маълум қилишича, мазкур ҳолат ИИББ томонидан ўрганилган, маълум бўлишича аудио ёзув тегишли экани айтилаётган фуқаро, 1992 йилда туғилган А.Сулаймонов, 2022 йилда Оққўрғон тумани ИИБ Профилактика инспектори лавозимига қабул қилинган.
Ёш ходим кўп ўтмай хизмат фаолияти давомида ўзини салбий томондан кўрсатганлиги ва ноўрин хатти-ҳаракатлари сабабли ички ишлар органларидан бўшатилган.
Бугун, 2 октябрь куни фуқаро А.Сулаймоновга нисбатан Оққўрғон туман прокуратураси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси 3-қисми “г” банди билан қўзғатилиб, гумон қилинувчи сифатида ЖПКнинг 221-моддасида белгиланган тартибда ушланди.
“Шу ўринда ҳурматли фуқароларимизга, ҳолат тўлиқ назоратга олинганлигини ва қонуний тартибда чора кўрилишини маълум қиламиз”, – дейилади хабарда.