Сурхондарё вилоятининг 13 та туманига янги ҳокимлар тайинланди
Кеча, 25 январь куни Сурхондарё вилоятининг 13 та туманида, хусусан Ангор, Бандихон, Бойсун, Денов, Жарқўрғон, Қизириқ, Музработ, Олтинсой, Сариосиё, Термиз, Узун, Шеробод ва Шўрчи туманлари Халқ депутатлари Кенгашларининг навбатдан ташқари сессиялари бўлиб ўтди. Бу ҳақда вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати маълум қилди.
Туман Кенгашлари сессияси ишида Президент Админстрацияси масъуллари, Сурхондарё вилояти ҳокими Улуғбек Қосимов, депутатлар, вилоят ва туманлар ҳокимликлари вакиллари, корхона ва ташкилотлари раҳбарлари иштирок этди.
Ўтказилган навбатдан ташқари сессияларда ташкилий масала кўрилиб:
Ангор туманига Мардонов Қосим Эсонович;
Бандихон туманига Алламурадов Абдумалик Абдуқодирович;
Бойсун туманига Шукуров Бохадир Шотураевич;
Денов туманига Аброров Илхом Ибрахимович;
Жарқўрғон туманига Авазов Элъмурод Рўзимуродович;
Қизириқ туманига Ражабов Шерзод Абдимуратович;
Музработ туманига Исмаилов Абдурашид Ҳудаярович;
Олтинсой туманига Махматраемов Бахром Омонович;
Сариосиё туманига Донаев Абдуқодир Ҳайдарович;
Термиз туманига Назаров Шухрат Худайбердиевич;
Узун туманига Бозоров Хабибулла Шерданакулович;
Шеробод туманига Халилов Зайнобиддин Жалолитдинович;
Шўрчи туманига Зокиров Улуғбек Хуррамович ҳоким этиб тасдиқланди.
Сессия ишларида сўзга чиққан фаоллар маҳаллий ҳокимлар Давлат раҳбарининг талаби билан айтганда бугунги куннинг замонавий фикрловчи, одамларни рози қилиш ҳаракати билан яшовчи, ҳудудда ижтимоий-иқтисодий соҳаларда олиб борилаётган ислоҳотларнинг амалга оширилишини таъминлайдиган кадрлар бўлиши кераклиги таъкидланди.
Янги тасдиқланган ҳокимлар атрофида бирлашиб, ҳар бир туман ўзининг ривожлантириш, аҳоли турмуш даражасини ошириш бўйича белгилаб олинган дастурлари ижросини таъминлаш йўлида бир ёқадан бош чиқариб ҳаракат қилиши лозимлиги айтиб ўтилган.