“Танзиландия” болалар боғчасининг лицензияси бекор қилинди
“Танзиландия” хусусий болалар боғчаси лицензияси Тошкент иқтисодий судининг қарори билан бекор қилинди. Ушбу қарор жорий йилнинг февраль ойида мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги томонидан ўтказилган текширувдан сўнг, муассаса ишида жиддий қоидабузарликлар аниқлангач қабул қилинди.
Февраль ойи охирида интернетда ота-оналарнинг болаларга нисбатан зўравонлик ҳақидаги шикоятлари акс этган видео пайдо бўлгандан сўнг, вазирлик болалар боғчасини лицензиясидан маҳрум қилишни талаб қилиб судга ариза юборди. Шундан сўнг, 19 март куни суд 2019 йилда муассасага берилган МТ-1104 лицензиясини бекор қилишга қарор қилди.
Кейинчалик болалар боғчаси раҳбарияти қарор устидан шикоят қилди. Бироқ, 23 апрель куни апелляция шикояти рад этилди, суд ҳайъати биринчи инстанция судининг қарорини ўз кучида қолдирди.