Тошкентда электробус ЙТҲга учради: 6 киши жароҳатланган
Жорий йилнинг 7 сентябрь куни соат 17:20 ларда "1-Автобус саройи" филиали тасарруфидаги "Yutong" русумли 13Т-сонли "Сувсоз мавзеси - Тошкент вокзали" йўналишида ҳаракатланаётган ҳайдовчи Г.И бошқарувидаги автобус Бектемир тумани, Сувсоз даҳасидан Тошкент вокзали Ҳусайн Байқаро кўчаси Қуюв Механика заводи қаршисида 34-35 км тезликда ҳаракатланаётган электробусга икки йўналишли ҳаракат оқимида транспорт воситаларининг 3 та қатор бўлиб ҳаракатланиши йўналишга ҳалақит бериши, ҳайдовчи электробус бошқарувини ўнг томонга буриши ва йўл ёқасида турган бетон столбага урилиши натижасида йўл-транспорт ҳодисаси содир этилган.
Натижада электробусдаги йўловчиларнинг 5 нафари ҳамда ҳайдовчи тан жароҳати олган. Тан жароҳати олган 5 нафар йўловчи "Шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси" ва "Тошкент шаҳар 4-сонли клиник шифохонаси"га тиббий ёрдам кўрсатиш учун юборилган. “Yutong” русумли электробус техник шикастланган.
Ҳозирда ушбу йўл-транспорт ҳодисаси юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ ходимлари томонидан суриштирув ишлари олиб борилмоқда.