Тошкентда Lacetti Маtiz билан тўқнашиб, 6 нафар пиёдани уриб юборди
Жорий йил 4 декабрь куни тахминан соат 06.15 ларда Учтепа тумани Фарход кўчаси 2-уй рўпарасида 1996 йилда туғилган Р.И. бошқарувидаги давлат рақами 01 О 992 ДА бўлган Лаcетти русумли автомашинани бошқариб кетаётиб йўл-транспорт ҳодисасини содир этган.
Яъни, 1982 й.т. А.А. бошқарувидаги давлат рақами 01 R 918 VB бўлган Nexia-3 русумли автомашина билан тўқнашиб, олти нафар пиёдани ҳам уриб юборган, сўнг йўл четида ҳаракациз турган 1995 й.т. М.В. бошқарувидаги давлат рақами 01 J 658 NА бўлган Мatiz русумли автомашина билан тўқнашган.
ЙТҲ натижасида Lacetti ҳайдовчиси ҳамда тўрт нафар пиёда (1974 й.т. Н.С., 1986 й.т. М.У., 1987 й.т. Ю.Ш., 1994 й.т. Э.М.) турли даражадаги тан жароҳатлари билан РШТЁИМга ётқизилган.
Икки нафар пиёда (1960 й.т. Қ.Х., 1982 й.т. Г.Ф.) олган тан жароҳатлари натижасида вафот этган.
Дастлабки маълумотларга кўра, йўл-транспорт ҳодисасининг сабаби Lacetti ҳайдовчиси тезликни меъёридан ошириб, рул бошқарувини йўқотган.
Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ Тергов бошқармаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми билан жиноят иши қўзгатилган. Тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.