Тошкентда содир бўлган ЙТҲда 11 ёшли бола ҳалок бўлди
Жорий йилнинг 18 декабрь куни Тошкент шаҳрининг Чилонзор туманида содир бўлган ЙТҲда йўловчи вафот этди. Ҳолат юзасидан пойтахт ИИББ изоҳ берди.
Қайд этилишича, автоҳалокат соат 17:30 атрофида Чилонзор туманининг “Чўпонота” кўчасида юз берган. 1983 йилда туғилган У.Т. бошқарувидаги Lacetti русумли автомашинада йўл четидан орқа томонга ҳаракатланаётган, 1960 йилда туғилган M.A. бошқарувидаги Cobalt билан тўқнашган.
ЙТҲ оқибатида Lacetti ҳайдовчиси У.Т., Cobalt ҳайдовчиси М.А. ва йўловчиси – 2011 йилда туғилган M.M. олган тан жароҳатлари натижасида тиббий муассасага олиб борилган. Бироқ тиббиёт ходимларининг саъй-ҳаракатларига қарамасдан 11 ёшли М.М. вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилган. Ҳозирда тергов ҳаракатлари давом этмоқда.