Тошкентдаги “Космонавтлар боғи” қайта таъмирланади
Яккасарой туманида жойлашган “Космонавтлар боғи” бугунги замонавий боғ ҳамда сайилгоҳлар талабларига жавоб бермаётганлиги, унда аҳоли сайр қилиши, хордиқ чиқариши учун шарт-шароитлар етарли бўлмаганлиги сабабли ушбу ҳудудда замонавий қулайликларга эга сайилгоҳ ташкил этиш режалаштирилмоқда.
Тошкент шаҳар ҳокимлигига кўра, шаҳарсозлик талабларидан келиб чиқиб, малакали мутахасассислар томонидан тайёрланган лойиҳада боғ ҳудудидаги яшиллик ва дарахтларни сақлаб қолиш ҳамда кўкаламзор майдонни янада кенгайтириш инобатга олинган.
Янги боғда, “Жемчуг” ва ИИВ оралиғидаги ҳудудда пиёдалар ва велосипед йўлаклари ташкил этилади, болалар майдончалари ўрнатилади ва аҳоли талабига кўра, бошқа қулайликлар яратилади.
“Таъмирлаш жараёнида сайилгоҳга яқин яшовчи, бу ердан қатновчи аҳолига ва сайр қилувчиларга  ноқулайликлар бўлиши мумкин ва бунинг учун узр сўраймиз”, – дейилади ҳокимлик хабарида.