Тошкентнинг 6 та туманида ичмлик суви икки кунга ўчирилади
Хусусан, Мирзо Улуғбек, Яшнобод, Сергели, Миробод, Янгиҳаёт ва Яккасарой туманларида 20 май соат 09:00 дан 21 май 21:00 гача ичимлик суви қисман тўхтатилади.
Сув таъминотининг тўхтатилиши режалаштирилган профилактика ишлари билан боғлиқ.
Бу ҳақда, “Тошкент шаҳар сув таъминоти” АЖ хабар берди.
Ичимлик суви ўчириладиган манзиллар:
Мирзо Улуғбек тумани бўйича:
“Чингелди”, “Иқтидор”, “Ижодкор”, “Алишеробод”, “Геологлар”, “Темурийлар”, “Сарбон”, “Гулзоробод”, “Кўҳна Мевазор” маҳаллаларида, Фуқаро муҳофазаси институти, Тошкент вилоят Суд – тиббиёт экспертиза марказида, Меҳнат ва ижтимоий муносабатлар академияси ҳамда Фавқулодда вазиятлар вазирлигида.
Яшнобод тумани бўйича:
“Амир Темур”, “Тузел”, “Ватандош”, “Тонг”, “Ал-Буҳорий”, “Яшнобод”, “Наврўзобод”, “Дилбоғ”, “Парвоз”, “Бирлашган”, “Гўзал”, “Алимкент”, “Донишманд”, “Шоҳимардон”, “Хосиятли”, “Шоҳсанам”, “Ойдинкўл”, “Янгидавр”, “Катта Янгиобод”, “Янгинур”, “Махмур” “Жарқўрғон”, “Асалобод”, “Бешбола”, “Баркамол”, “Бешариқ”, “Фазогир”, Мухтор Ашрафий”, “Аҳмад Яссавий”, “Тарновбоши”, “Янги қўрғон”, “Нодира”, “Кўксарой”, “Дўстобод”, “Илтифот”, “Чинор”, “Чўлпон”, “Ширинобод” маҳаллаларида, 7 – сонли иссиқлик қозонхонаси ҳамда 21 – сонли Ёнғин хавфсизлик бўлимида.
Сергели тумани бўйича:
“Учувчилар”, “Қумариқ”, “Чоштепа”, “Жунариқ”, “Авиашаҳарча”, “Ноғойқўрғон”маҳаллаларида, Тошкент халқаро аеропорти, 4- сонли Автокорхона, Махсустранс корхонаси, Саадий кўчасидаги нон ишлаб чиқариш сехи, 2–сонли шифохона, Транспорт Прокуратурасида ҳамда Давлат хавфсизлиги хизмати омборхонасида.
Миробод тумани бўйича:
“Қорасув”, “Фитрат”, “Янгизамон”, “Саракўл”, “Тонг Юлдузи”, “Иноқобод”, “Темирйўлчилар”, “Наврўз”, “Олтинкўл”, “Банокатий”, “Заминобод”, “Истиқлолобод”, “Биродарлик”, “Фурқат” маҳаллаларида, 4 ва 5 – сонли шаҳар туғруқхона мажмуаларида.
Янгиҳаёт тумани бўйича:
“Янги Чоштепа”, “Чоштепа” маҳаллаларида.
Яккасарой тумани бўйича:
Бобур кўчаси 46/1, 46/2, 46/3, 55, 57, 59, 61, 63, 65, 67/1, 67/2, 67/3, 67/4, 67/5, 67/6, 67/7, 67/8, 67/9, 67/10, 67/11, 67/12, 69/13, 67/14, 67/15, 67/16, 67/17, 69/1, 69/2, 69/3, 69/4, 69/5, 69/6, 69/7, 69/8, 69/9, 81/1, 81/4 ,72, 74, 74б – сонликўп қаватли уйларда, Нукус кўчаси 2, 4, 6, 9, 57, 59 – сонли кўп қаватли уйларда, Абдулла Қаҳҳор кўчаси, 2г – сонли кўп қаватли уйда, “Тошшаҳаргазтаъминот” корхонаси, Тошкент иссиқлик электр маркази ҳамда Туман Ички Ишлар бўлимида.
“Сувсиз қолган манзилларга махсус техникаларда сув етказилади.
Келтирилган ноқулайликлар учун узр сўраймиз”, – дейилади хабарда.