Тошкентнинг айрим ҳудудлари электр таъминотидан узилди
Тошкент туманларининг айрим ҳудудларида электр таъминоти вақтинча тўхтатилди. Бу ҳақда “Тошкент шаҳар электр тармоқлари” хабар берди.
Келтирилишича, истеъмолчиларга сифатли ва барқарор электр энергияси етказиб берилишини таъминлаш ва электр тармоқларидаги авариявий ҳолатларни олдини олиш ҳамда мавжуд электр қурилмаларида таъмирлаш ишларини олиб бориш мақсадида бугун, 8 август куни қуйидаги манзилларда электр таъминоти вақтинча ўчирилган.
Яшнобод тумани: “Шохсанам” МФЙнинг айрим ҳудудларида соат 09:30 дан 12:00 гача;
Янгиҳаёт тумани: “Шохсанам” МФЙнинг айрим ҳудудларида соат 10:00 дан 18:00 гача;
Олмазор тумани: “Қўштут”, “Олимпия”, “Беруний” ҳамда “Мирзо Ғолиб” МФЙларининг айрим ҳудудларида соат 10:00 дан 17:00 гача.
Ўз навбатида, юқоридаги ҳудудларда таъмирлаш ишлари белгиланган вақтдан аввалроқ якунланиши мумкинлигини билдириб ўтамиз.
“Тошкент шаҳар электр тармоқлари” МЧЖ мазкур таъмирлаш ишлари туфайли электр таъминотидаги вақтинча узилишлар сабаблий етказилаётган ноқулайликлар учун ушбу ҳудудларда яшовчи истеъмолчилардан узр сўрайди.