Учқўрғон туманига янги ҳоким тайинланди
Дилшод Мирханов Наманган вилоятининг Учқўрғон туманига ҳоким этиб тайинланди. Бу ҳақда вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, бугун, 14 июнь куни бўлиб ўтган халқ депутатлари Учқўрғон тумани Кенгашининг навбатдан ташқари сессиясида ташкилий масала кўрилган ва унда депутатлар вилояти ҳокимининг Учқўрғон тумани ҳокими Муҳаммад Абдуҳакимович Ҳайдаровни лавозимидан озод этиш тўғрисидаги қарорини бир овоздан маъқуллаб, Дилшод Абдуллаевич Мирхановни туман ҳокими этиб тайинлаш тўғрисидаги қарорини тасдиқлади.
Шундан сўнг вилоят раҳбари кейинги йилларда Учқўрғон туманида олиб борилган ишлар, эришилган ютуқлар баробарида, ислоҳотларни амалга оширишда йўл қўйилган хато ва камчиликларни соҳалар бўйича бирма-бир таҳлил қилган.
Музокарада сўзга чиққанлар туманнинг янги раҳбари атрофида жипслашиб, ҳудудни обод қилиш, аҳоли турмуш фаровонлигини янада оширишга ҳисса қўшишларини таъкидладилар.