Xon Saroy Music лойиҳаси ғолиблари совғалар билан тақдирланди
Xon Saroy Music – 2022 йилда Хон Сарой қурилиш компанияси ҳомийлигида Алишер Узоқов ва машҳур 10 нафар блогер иштирокида ташкил қилинган лойиҳа.
Лойиҳанинг саралаш босқичида Ўзбекистоннинг барча вилоятлари ва Қорақалпоғистон республикасидан ташриф буюрган истеъдодли ёшлар иштирок этишди. 2000 га яқин ёшларни ўзига жалб қилган 4 босқичли лойиҳада кучли 10 талик сўнгги босқичга йўл олган.
Xon Saroy Music'нинг финал босқичига етиб келган 3 иштирокчига Хон Сарой қурилиш компанияси томонидан қуйидаги совғалар тақдим қилинди.
1-ўрин соҳиби Мияссар Даулетбаева – 2 хонали уй ва автомобиль, шунингдек “Xon Saroy Media” продюсерлик компанияси билан ҳамкорлик қилиш имконияти
2-ўрин соҳиби Ноила Ҳабибуллаева – 100 млн пул мукофоти ва “Xon Saroy Media” продюсерлик компанияси билан ҳамкорлик имконияти
3-ўрин соҳиби Жасурбек Субханов – 50 млн пул мукофоти ва “Xon Saroy Media” продюсерлик компанияси билан ҳамкорлик имконияти
Куни кеча иштирокчилар Хон Сарой қурилиш компаниясига ташриф буюриб, ўз совғаларини қабул қилиб олишди.
1-ўрин соҳибаси Мияссар Даулетбаева Хон Саройнинг “Diplomat” лойиҳасидан 2 хонали уй ва Nexia 3 русумли автомобилни қабул қилиш чоғида Xon Saroy компаниясига ва лойиҳанинг барча ташкилотчиларига миннатдорчилик билдириб ўтди.
Таъкидлаш жоизки, ғолибларни аниқлашда шаффофликни таъминлаш мақсадида ижтимоий тармоқларда овоз тўплаш усули қўлланилмади. Овоз бериш СМС-хабарнома тарзида ёки компания сайтида йўлга қўйилиб, сўнгги якуний босқич жонли эфир орқали намойиш этилди.
“Хон Сарой Media” продюсерлик марказига 2022 йил август ойида Хон Сарой компанияси бошчилигида Жасур Бадалбаев ва Шоҳруҳхон иштирокида асос солинган бўлиб, марказ раҳбарлигида шу вақт оралиғида 30 дан ошиқ клип олинган, қўшиқлар басталанган. Бу билан бирга Хон Сарой компанияси ўзбек санъатининг ривожланишига, ёшларнинг истеъдодини намоён қилишига кўмаклашмоқда.
Маълумот учун, Хон Сарой қурилиш компанияси пойтахтимизда 12 та лойиҳани амалга оширган ва ошириб келмоқда, улардан 6 таси хонадон эгаларига аллақачон тантанали равишда топширилган.
Батафсил маълумот учун қуйидаги рақамларга қўнғироқ қилинг: