Хорижга ишга юборишни ваъда қилган “устамонлар” ушланди
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Чиноз тумани бўлими томонидан ДХХ ва ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда фуқаро Д.Х. фуқаро М.А.нинг ишончига кириб, уни 16 000 АҚШ доллари эвазига танишлари ёрдамида Америка Қўшма Штатларига ишлаш учун юборишини айтиб, олдиндан 3 000 АҚШ долларини фирибгарлик йўли билан олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган. Бу ҳақда Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти хабар берди.
Шунингдек, Департаментнинг Юнусобод тумани бўлими томонидан ўтказилган тезкор тадбирда муқаддам судланган Ф.М. фуқаро Ж.К.нинг ишончига кириб, уни гўёки юқори лавозимларда ишловчи танишлари ёрдамида 10 000 АҚШ доллари эвазига Америка Қўшма Штатларига ишга юборишини ваъда қилиб, олдиндан 3 200 АҚШ долларини олган вақтида ашёвий далиллар билан қўлга олинган.