Abdulla Azizov sog‘liqni saqlash vazirining o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi
Azizov Abdulla Abdisalamovich boshqa ishga o‘tishi munosabati bilan sog‘liqni saqlash vazirining o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi.
U vazir o‘rinbosarligiga kelgunga qadar, ya’ni 2019 yil sentyabr oyidan ayni paytga qadar O‘zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo‘mitasi raisi o‘rinbosari lavozimida samarali faoliyat yuritib kelgan. 2006 – 2019-yillarda esa Daniyada qator nufuzli kompaniyalarda mas’ul lavozimlarda ishlagan.
A.Azizov 1981-yilda tug‘ilgan. 2003-yilda Yaponiyaning Nagoya universitetini, 2004-yilda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetini moliya va xalqaro biznes yo‘nalishi bo‘yicha magistr darajasini olgan.
Shuningdek, Daniyaning Orxus universiteti magistraturasini, Orxus texnika kollejini IT-dasturchi mutaxassisligi bo‘yicha tamomlab, ushbu yo‘nalishda mehnat faoliyatini boshlagan.