“Barcha bolalarning huquq va erkinliklari bir xil darajada kafolatlanishi kerak” – Ziroat Mirziyoyeva
Bugun, 19-noyabr kuni “Zamin” fondi Vasiylik kengashi raisi Ziroat Mirziyoyeva Jahon bolalar kuniga hamda UNICEF’ning 75 yilligiga bag‘ishlangan “Nogironligi bo‘lgan bolalar uchun inklyuziyani ta’minlash” deb nomlangan yuqori darajadagi xalqaro forumda qatnashdi.
Forum ishi nogironligi bo‘lgan bolalar duch keladigan qiyinchiliklarni yengish va ularning o‘sishi va o‘z salohiyatini to‘liq amalga oshirishi uchun inklyuziv va qo‘llab-quvvatlovchi muhitni yaratishga qaratilgan.
–  Barcha bolalarning huquqlari va erkinliklari bir xil darajada kafolatlanishi lozim. Ularning manfaatlari ustuvor bo‘lishi kerak. Dunyodagi har bir bola bunga loyiqdir. Nogironligi bo‘gan bolalar jamiyatning to‘laqonli a’zolaridir. Ularning faol va maroqli hayot kechirishi uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish, shubhasiz, juda muhim, – dedi o‘z nutqida “Zamin” fondi Vasiylik kengashi raisi Ziroat Mirziyoyeva.