Baxtiyor Saidov Afg‘oniston tashqi ishlar vaziri bilan telefon orqali muloqot qildi
Baxtiyor Saidov Afg‘oniston tashqi ishlar vaziri vazifasini bajaruvchi Mavlaviy Amir Xon Muttaqiy bilan telefon orqali muloqot qildi. Bu haqda vazir o‘zining Telegram kanalida ma’lum qildi.
“O‘zbekiston va Afg‘oniston o‘rtasidagi an’anaviy do‘stlik va yaxshi qo‘shnichilik munosabatlarini yanada mustahkamlash tarafdori ekanimizni tasdiqladik. Shiddat bilan kengayib borayotgan ikki tomonlama hamkorligimizning turli yo‘nalishlarida erishilgan muvaffaqiyatlarga alohida e’tibor qaratib hali ham foydalanilmagan salmoqli salohiyat mavjudligini ta’kidladik. Biz mintaqaning to‘liq salohiyatini ochishga qaratilgan muhim o‘zaro bog‘liqlik tashabbusi bo‘lgan Trans-Afg‘on temir yo‘li loyihasini ham muhokama qildik. Barqaror rivojlanish, shuningdek, butun mintaqada tinchlik va osoyishtalikni saqlashga ko‘maklashish yo‘lida yaqin hamkorlikni davom ettirishga kelishib oldik” – deyiladi xabarda.