Belarus elchisi O‘zbekiston sport vaziri bilan uchrashdi
Belarus Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor elchisi Leonid Marinich O‘zbekiston sport vaziri Adham Ikramov bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda tomonlar sport sohasidagi ikki tomonlama hamkorlikning keng ko'lamli masalalarini muhokama qildilar. Belarus elchisi O‘zbekiston sport vaziriga Belarus tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlagani uchun minnatdorchilik bildirdi.
So‘nggi yillarda Belarus va O‘zbekistonning jismoniy tarbiya va sport sohasidagi muvaffaqiyatli hamkorligiga alohida e’tibor qaratildi.
Tomonlar ikki mamlakat sportchilarining Belarus va O‘zbekistonda o‘tkaziladigan qo‘shma o‘quv-mashq yig‘inlarida va xalqaro musobaqalarda ishtirok etishini ijobiy baholadilar. Uchrashuv ikki mamlakatning sport sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga intilishini tasdiqladi.