Bugun biz uzoq muddatga mo‘ljallangan istiqbol bilan bog‘liq o‘ta muhim masalani muhokama qilish uchun yig‘ildik – Prezident
16:34 / 26.01.2022
Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida kun tartibida davlat va jamiyat hayotining barcha sohalari  qamrab olingan kengaytirilgan videoselektor yig‘ilishi boshlandi.
Yig‘ilishda Yangi O‘zbekistonning 2022–2026-yillarga mo‘ljallangan taraqqiyot strategiyasi va uni 2022-yil – Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yilida amalga oshirishga oid davlat dasturi ijrosini tashkil etish masalalari muhokama qilinmoqda.
– Barchangizga ma’lumki, hozirgi kunda mamlakatimiz hayotida g‘oyat muhim davr boshlanmoqda. Bu – yangi taraqqiyot va milliy yuksalish davridir. 35 milliondan iborat ko‘pmillatli xalqimiz dunyodagi rivojlangan davlatlarga xos hayot darajasiga erishish, adolatli, erkin va obod jamiyat qurishdek ulug‘vor maqsadlar bilan yashamoqda.
Bugun biz jonajon O‘zbekistonimizning uzoq muddatga mo‘ljallangan istiqboli bilan bog‘liq bo‘lgan o‘ta muhim masalani muhokama qilish uchun yig‘ildik, – dedi davlat rahbari yig‘ilish avvalida.