Bugun Sport vaziri Adham Ikramov rahbarligida sohani rivojlantirishga doir videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi
Yig‘ilishda sport sohasida 2025-yilda amalga oshiriladigan vazifalar konsepsiyasi, jumladan ommaviy sportni rivojlantirish, sport sinovlarini qabul qilish, mahallalarda sport maydonchalarini barpo etish, sport maktablari faoliyatini rivojlantirish, nogironligi bo‘lgan shaxslarni sportga jalb etish, sohani takomillashtirish dasturlarini amalga oshirishga oid vazifalar tahlil qilingan.
Shuningdek, Sport tashkilotlarining 2025-yilgi smetalarini puxta ishlash, “Divizion sport musobaqalari”ni tashkil etish, “Tashabbusli byudjet” va investitsiya loyihalari bilan ishlash kabi masalalar ko‘rib chiqildi.
Yig‘ilish davomida Sport vaziri tomonidan har bir yo‘nalish bo‘yicha ishlarni reja asosida tashkil etish, hududlardagi kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan mas’ullarga tegishli ko‘rsatma va topshiriqlar berildi.
Yig‘ilish yakunida tegishli mas’ullar va sport rahbarlarining kun tartibidagi masalalar yuzasidan hisobotlari eshitilib, istiqbolda amalga oshirilishi belgilangan vazifalar muhokama qilingan.