Bugun Toshkentning ayrim hududlari elektr energiyasidan vaqtincha uzildi
Bugun, 2-iyun kuni Toshkent shahrining Bektemir, Yashnobod, Mirobod, Yakkasaroy hamda Mirzo Ulugʻbek tumanlari hududlaridagi ayrim aholi yashash xonadonlari hamda kichik tadbirkorlik subyektlarida elektr energiyasi soat 09:00 dan 18:00 ga qadar vaqtinchalik oʻchirildi.
Isteʼmolchilarga sifatli va barqaror elektr energiyasini yetkazib berilishini taʼminlash, shuningdek, elektr tarmoqlarida sodir boʻlishi mumkin boʻlgan avariya holatlarini oldini olish hamda taʼmirlash ishlarini xavfsiz bajarish maqsadida:
Mirzo Ulugʻbek tumanining: “Pastki yuz”, “Geologlar” va “Geofizika”MFYlari hududidagi aholi yashash xonadonlarida;
Yakkasaroy tumanining: B.Hiloliy, Chopon ota, Chopon ota 1-, 2-, 3-, 4-tor, Sirojiddinova, Beshyogʻoch, Andijon hamda Sh.Kulol koʻchalari hududidagi aholi yashash xonadonlarida;
Yashnobod tumanining: Chashma, Shavkat, Ibrat, Iftixor, Iftixor 1-, 2-, 3-, 4-, 5-berk koʻchalari, Aviasozlar 3-mavze hududidagi 13-, 20-, 21-, 22-, 23-, 24- hamda 25-sonli koʻp qavatli aholi yashash xonadonlarida;
Mirobod tumanining: Fayzobod, Eski otchopar, Bashkent, Bashkent 4-, 5-, 7-, 8-, 9-tor hamda Bashkent berk koʻchalari hududidagi aholi yashash xonadonlarida;
Bektemir tumanining: “Iyik ota” MFYning Fazilat, Muborak, Maʼrifat hamda Zartuproq koʻchalari hududidagi aholi yashash xonadonlarida elektr energiyasi vaqtinchalik oʻchiriladi.