Ertaga Toshkentning ikkita tumani 13 soatga elektr ta’minotidan uziladi
Poytaxt Toshkentning Yashnobod hamda Mirzo Ulug‘bek tumanlarining ayrim hududlarida elektr energiyasi ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi. Bu haqda “Toshkent shahar hududiy elektr tarmoqlari korxonasi” xabar bermoqda.
Ma’lum bo‘lishicha, 23-iyun kuni soat 07:00 dan soat 20:00 ga qadar Toshkent shahrining Mirzo Ulug‘bek tumanida joylashgan PS 110/35/6 kVli “Vodil” va “Parkent” podstansiyalarini elektr energiyasi bilan ta’minlovchi L-Vodil-1, L-Vodil-2 110 kilovatt bo‘lgan yuqori kuchlanishli havo elektr uzatish tarmog‘ida yangi tayanch ustunlarni o‘rnatish ishlari olib boriladi.
Ushbu ta‘mirlash ishlarini xavfsiz bajarish maqsadida:
• Yashnobod tumanidagi – “Texnopark” MCHJ, “Shampan-vino” zavodi, “Kalisto” XF, ATS-169, “Parkent” bozori, “Al-Xorazmiy” maktabi, “O‘zdonmahsulot” MCHJ “Doka-xleb”, “Kotelnaya Toshmi”, Tuzel-1 “Nasosnaya”, Ko‘r-soqovlar maktab-internati, Tuman jinoyat sudi, Qon quyish instituti, Diagnostika markazi, Botkina ko‘chasida joylashgan ishlab chiqarish obyektlari, Eron Respublikasi elchixonasi, TashkECH, 510-, 359-, 529- hamda 149-sonli MTM, shuningdek, Makro, Texnopark va Korzinka savdo markazlari;
• “Riyoziy” mavzesi, M.Ulug‘bek, Oltintepa, S. Mashhadiy ko‘chalari, 22-sonli Harbiylar shaharchasi, S. Rozina, Parkent - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-tor ko‘chalari, “Tashselmash” mavzesi, Chizelniy mavzesi, Tuzel-1 dahasi hamda ko‘chalari;
• “Do‘stlik” MFY, “Mashinasozlar” MFY, “Do‘stobod” MFY, “Boyqo‘rg‘on” MFY, “Umid” MFY, “Cho‘lpon” MFY, “Istiqlol” MFY, “Fidoyilar” MFY, “Semurg‘” MFY hamda “A.Temur” MFYlarida joylashgan aholi xonadonlari hamda tadbirkorlik subyektlari;
• Mirzo Ulug‘bek tumanidagi – Shifokorlar malakasini oshirish instituti yotoqxonasi, “Parkent” mavzesi, Quduqboshi, Oltintepa, Asaka, Bo‘zbozor, Xirmontepa ko‘chalari hamda 493-, 456-, 410- hamda 597-sonli MTM va 148-sonli maktab, shuningdek, tadbirkorlik subyektlari;
• “Turon” MFY, “Olmachi” MFY, “Yangi olmachi” MFY, “Asaka” MFY, “Podshobog‘” MFY, “Oltintepa” MFY hamda “Katta Oltintepa” MFYlarida elektr energiyasi soat 07:00 dan 20:00 qadar vaqtinchalik o‘chiriladi.
“Toshkent shahar elektr tarmoqlari korxonasi» AJ mazkur ta’mirlash ishlari tufayli elektr energiyasi ta’minotidagi vaqtincha uzilishlar sababli tumandagi ushbu hududlarda yashovchi iste’molchilardan uzr sо‘raydi”, deyiladi xabarda.