Fargʻonada qimorxona tashkil etgan shaxs qoʻlga olindi
Joriy yilning 17-noyabr kuni Yozyovon tumani tuman IIB profilaktika inspektori tomonidan, Yuqori Soyboʻyi MFY hududida yashovchi Q.K yashash xonadonida 3 nafar shaxslarga qimor oʻynashlari uchun sharoit yaratib berganligi aniqlanib, ulardan 32 dona oʻyin kartasi va 870 000 soʻm miqdoridagi pullar daliliy ashyo tariqasida olingan. Bu haqda viloyat IIB xabar berdi
Maʼlum qilinishicha, mazkur holat yuzasidan Yozyovon tumani huzuridagi tergov boʻlinmasi tomonidan Q.K.ga nisbatan Jinoyat kodeksining 278-moddasi 1-qismi (qimorxona tashkil etish) bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.
Oʻz navbatida, IIB mazkur jinoyatni sodir etish, Jinoyat kodeksining 278-moddasi (qimor va tavakkalchilikka asoslangan boshqa oʻyinlarni tashkil etish hamda oʻtkazish)da koʻrsatilgan jinoyatni sodir etgan shaxs yetti yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanishini eslatib oʻtadi.