“Hayraton – Mozori-Sharif” temir yo‘lidan foydalanish bo‘yicha shartnoma muddati uzaytirildi
2025-yil 21-23-yanvar kunlari Toshkent shahrida Afg‘oniston Jamoat ishlar vazirining temir yo‘l masalalari bo‘yicha o‘rinbosari M.I. Sohibzoda boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuvlar tashkil etilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Transport vaziri I.Mahkamov boshchiligida o‘tkazilgan uchrashuvda afg‘on tomoni bilan transafg‘on temir yo‘l qurilish loyihasini amalga oshirishni jadallashtirish yuzasidan fikr almashilib, tomonlar kelgusi ishlarni tashkil etish bo‘yicha kelishib olishgan.
Shuningdek, ikki davlat temir yo‘l ma’muriyatlari o‘rtasida faol hamkorlikni yanada mustahkamlash maqsadida “Hayraton – Mozori-Sharif” temir yo‘lidan foydalanish va unga xizmat ko‘rsatish bo‘yicha shartnomani uzaytirish yuzasidan kelishuvga erishilgan.
Bunda “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJning “Sogdiana trans” MChJ “Hayraton – Mozori-Sharif” temir yo‘liga xizmat ko‘rsatuvchi operator sifatida saqlanib qoladi.