Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan deputat bilan bog‘liq behayo videoga rasmiy munosabat bildirildi
Joriy yilning 14-noyabr kuni ijtimoiy tarmoqlarda deputatning behayo videosi tarqalgandi. Vaziyat yuzasidan IIBB Axborot xizmati rasmiy bayonot bilan chiqdi.
Bayonotga ko‘ra, respublikada “Xavfsiz hudud” va “Xavfsiz tun” tezkor-profilaktik tadbirlari o‘tkazilib kelinmoqda.
Jumladan, Bo‘stonliq tumanida o‘tkazilgan tadbir davomida “Sarvar” va “Bahrom” ismli shaxslar tuman “Chorbog‘ go‘zal bog‘i” jamiyati hududida joylashgan dala hovlilarda ishratxona tashkil qilgani aniqlangan va joriy yilning 2-oktyabr kuni IIBB tezkor xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tekshiruv davomida dala hovli ko‘zdan kechirilgan. O‘sha vaqtda ham xonadonda ikki nafar ayol, ikki nafar erkak kishilar borligi, ulardan, fuqaro F.B. (ayol) va D.Sh. (erkak) jinsiy aloqada bo‘layotganligi aniqlangan.
"Hozirda mazkur jarayon aks etgan video tasvirning ijtimoiy tarmoqlardagi o‘zaro yozishmalar orqali tarqalganligi holati yuzasidan qo‘shimcha surishtiruv ishlari olib borilmoqda" , – deyiladi bayonotda.