Soliq qo‘mitasi: Inbazar tugatilish bosqichida
Ijtimoiy tarmoqlarda Inbazar savdo do‘konlari tarmog‘idagi xodimlar soni to‘g‘risida tarqalgan ma’lumotlar yuzasidan Soliq qo‘mitasi munosabat bildirdi.
Unga ko‘ra, bugungi kunda Toshkent shahrida Inbazar savdo brendi ostida 3 ta tadbirkorlik subyekti faoliyat yuritmoqda:
“IN MAG” MChJ;
“GO TREND” MChJ;
“KDS SALES” MChJ.
Taqdim etilgan soliq hisobotlariga ko‘ra, ushbu tadbirkorlik subyektlarida 44 nafar xodim rasman ish bilan ta’minlangan.
Soliq organlari qonun hujjatlarida belgilangan majburiyatlaridan kelib chiqqan holda, soliq to‘lovchilar tomonidan soliq to‘g‘risidagi qonunchilikka rioya etilishi, soliqlar va yig‘imlarning to‘g‘ri hisoblab chiqarilishi, to‘liq hamda o‘z vaqtida to‘lanishi ustidan nazoratni amalga oshiradi.
Soliq organlari tomonidan 2024-yilning o‘tgan davrida “Soliq” mobil ilovasidagi  “Soliq hamkor” tizimi orqali xaridorlardan kelib tushgan murojaatlar asosida , mazkur tadbirkorlik subyektlarida 17 marotaba sayyor soliq tekshiruvlari o‘tkazilib, aniqlangan huquqbuzarlik holatlari bo‘yicha jarimalar qo‘llanilgan.
Shtatida 1 nafar xodim ko‘rsatilgan “INBAZAR” MChJ tadbirkorlik subyekti sifatida faoliyat yuritmaydi va hozirgi paytda ixtiyoriy tugatilish bosqichida.