Kadastr muhandisi institutini joriy etish tartibi belgilanmoqda
Kadastr agentligi Toshkent shahar boshqarmasi majlislar zalida kadastr tizimini yanada takomillashtirish yuzasidan qabul qilingan qarorlar mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan matbuot anjumani tashkil etildi.
Vazirlar Mahkamasi tomonidan 2023-yil 22-avgustda qabul qilingan 409-son qaror bilan Ko‘chmas mulkka bo‘lgan huquqlarni davlat ro‘yxatidan o‘tkazuvchilarning malakasini oshirish va ularni attestatsiyadan o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi nizom tasdiqlandi.
Shuningdek, Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 22-avgustdagi 411-son qarori bilan Kadastr muhandisi institutini respublika miqyosida bosqichma-bosqich joriy etish tartibi belgilanmoqda.
Hamda Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 25-avgustdagi 424-son qarori bilan Ko‘chmas mulkka bo‘lgan huquqlarni davlat ro‘yxatidan o‘tkazish bo‘yicha davlat xizmatlari ko‘rsatish tartibga solinmoqda.