“Marion Biotech” litsenziyasi butunlay tugatildi
Uttar-Pradesh giyohvand moddalarni nazorat qilish va litsenziyalash boshqarmasi dekabr oyida O‘zbekistonda yo‘tal siropining nojo‘ya ta'siri tufayli 18 nafar bolaning o‘limiga aloqador bo‘lgan “Marion Biotech” farmatsevtika kompaniyasining ishlab chiqarish litsenziyasini bekor qildi.
“Marion”ning litsenziyasi bekor qilindi, chunki kompaniya shov-shuvli xabarga qoniqarli javob bera olmadi. Bu davlat dori vositalarini tartibga soluvchi organ tomonidan ko‘rilgan ma’muriy chora. Endi prokuratura harakati davom etadi”, – deydi giyohvand moddalarni nazorat qilish va litsenziyalash boshqarmasi xodimi.
Gautam Bud Nagar (Noida) shahrining giyohvand moddalar bo‘yicha inspektori Vaibav Babbarning so‘zlariga ko‘ra, litsenziya bekor qilinganligi haqidagi xabar elektron pochta orqali davlat litsenziyalovchi organidan olingan.
Shu paytga qadar, kompaniyaning 3 nafar xodimi qamoqqa olingan.