“Metan zapravka”larning ish vaqti bo‘yicha cheklovlar kiritilmoqda
Favqulodda vaziyatlar vazirligi maʼlumotiga koʻra, Respublikamiz hududida 2021-yil 16-18-noyabr kunlari nam va sovuq havo kuzatilib, kechasi -5 -8, shimoliy hududlarda -12 -15 darajagacha sovuq boʻlib, shamol tezligi sekundiga17-28 metrgacha kuchayadi.
Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 12-yanvardagi 22-son qarorining “Tabiiy gazdan foydalanish qoidalari”, 7–bob 58-bandi hamda ulgurji va Avtomobillarga gaz toʻldirish kompressor stansiyalariga tabiiy gaz yetkazib berish toʻgʻrisida rasmiylashtirilgan ikki tomonlama shartnoma shartlaridan kelib chiqib, viloyat hokimliklari tomonidan tasdiqlangan jadvalga asosan avtomobillarga gaz toʻldirish kompressor shoxobchalarida cheklovlar joriy qilinadi.
Bundan maqsad – birinchi navbatda tabiiy gaz yetkazib berilishi muhim hisoblangan aholi, shifoxona, maktab hamda maktabgacha taʼlim tashkiloti kabi ahamiyatga ega muassasalar, shuningdek, elektr energiyasi ishlab chiqaruvchi yirik stansiyalarning tabiiy gaz taʼminotida barqarorligini taʼminlashdan iborat.