Netanyaxu G‘azo sektoriga bordi
Isroil bosh vaziri Benyamin Netanyaxu G‘azo sektori janubidagi Rafah shahri hududiga bordi. Bu haqda Isroil bosh vaziri devonining maslahatchisi Dmitriy Gendelman ma’lum qildi.
Keltirilishicha, General-leytenant Mishel Janko Netanyaxuga logistika, texnik xizmat ko‘rsatish va tibbiy yordam tizimlari faoliyati haqida batafsil ma’lumot bergan.
Bundan tashqari, 162-armiya qo‘mondoni, brigada generali Itzik Koen hukumat rahbariga diviziyaning butun Rafah bo‘ylab, ham yer ostida, ham quruqlikdagi faoliyati haqida keng qamrovli tezkor ma’lumot bergan.
Keyin esa Netanyaxu Filadelfiya o‘qida joylashgan kuzatuv punktiga borgan va u yerdan jangovar hududni ko‘zdan kechirgan. Bosh vazir Givati jangchilari va ma’muriy jangovar yordam tizimi xodimlari bilan ham suhbatlashgan
Safar davomida Netanyaxuga Bosh vazir apparati rahbari Tsachi Braverman, Milliy xavfsizlik kengashi rahbari Tsachi Hanegbi va bosh vazirning harbiy kotibi, general-mayor Roman Xofman hamrohlik qilgan.