Ohangaron tumaniga yangi hokim tayinlandi
Toshkent viloyati Ohangaron tumaniga Doniyor Madirimov hokim etib tayinlandi. Bu haqda viloyat hokimligi xabar berdi.
Doniyor Mamatsaliyevich Madirimov 1979-yili Toshkent shahrida tug‘ilgan. Ma’lumoti oliy. 1999-yilda O‘zbekiston Milliy universitetini, 2019-yilda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasini tamomlagan.
U Toshkent shahar Statistika boshqarmasi, O‘zbekiston Respublikasi davlat statistika qo‘mitasida bo‘lim boshlig‘i, Shayxontohur tumani hokimining o‘rinbosari, Toshkent viloyati tashqi iqtisodiy aloqalar, investitsiya va savdo iqtisodiy boshqarmasi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati hokimining o‘rinbosari, O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi boshqarma boshlig‘i singari mas’ul lavozimlarda ishlagan.
Doniyor Madirimov tayinlovga qadar Toshkent viloyati hokimining mahalliy sanoatni rivojlantirish masalalari bo‘yicha yordamchisi lavozimida faoliyat yuritayotgan edi.