Olmazor tumanidagi xususiy maktabda o‘qituvchilar o‘quvchini kaltakladi
Toshkentdagi xususiy maktablarning birida o‘qituvchilar 9-sinf o‘quvchisini kaltakladi. Holat yuzasidan ish materiallari Jinoyat ishlari bo‘yicha Olmazor tumani sudiga yuborilgan. Shuningdek, Bolalar ombudsmani tomonidan nazoratga olingan.
Tuman IIO FMB tomonidan olib borilgan tergovga qadar tekshiruv davomida aniqlanishicha, mazkur xususiy maktabning 9-sinf o‘quvchisi G‘.J. (2008-yilda tug‘ilgan)ga maktab o‘qituvchilari A.F. va N.M. tomonidan jismoniy kuch ishlatilgan. Tayinlangan sud tibbiy ekspertiza xulosasiga ko‘ra, G‘.J.ga yengil tan jarohati yetkazilganligi aniqlandi.
Hozirda mazkur holat yuzasidan A.F. va N.M.larning xatti-harakatlariga qonuniy chora ko‘rish uchun mazkur ish materiallari Jinoyat ishlari bo‘yicha Olmazor tumani sudiga yuborilgan. Voqea yuzasidan Bolalar ombudsmani kuzatuvini davom ettirgan holda qo‘shimcha axborot berib boradi.