O‘rtachirchiq tumanida bir oilaning uch a’zosi is gazidan zaharlandi. 13 yoshli qiz vafot etgan
2021-yil 5-noyabr kuni O‘rta Chirchiq tumani “Adolat” MFYdagi xonadonlarning birida yashovchi fuqarolar – 1967-yilda tug‘ilgan A.Buzilfiya, 1995-yilda tug‘ilgan M.Mashkura va 2008-yilda tug‘ilgan A.Munisa lar noma’lum gazdan zaharlanish baxtsiz hodisasi bilan Nurafshon shahar TTBga qarashli ShTYO bo‘limiga olib kelingan.
2021-yil 6-noyabr kuni esa 2008-yilda tug‘ilgan A. Munisa Nurafshon shahar TTBga qarashli Bolalar shifoxonasida vafot etgan.
Ayni paytda tuman hokimining ushbu baxtsiz hodisa sabablarini tekshirish komissiyasini tuzish haqidagi qarori imzolangan.
Mazkur komissiyaga o‘z ichki imkoniyatlari doirasida, zarur bo‘lgan chora-tadbirlarni olib borish vazifasi yuklangan.
Shuningdek komissiya turar joylar, ko‘p qavatli uylarda maishiy ehtiyoj uchun tabiiy va suyultirilgan uglevodorod gazi, qattiq yoqilg‘i yoki neft mahsulotlaridan foydalanishda belgilangan xavfsizlik qoidalariga rioya etilishi holatlarini o‘rganadi hamda aniqlangan muammo va nosozliklarni bartaraf etish choralarini ko‘radi.