Ota-ona qaramog‘isiz qolgan 10 nafar voyaga etmagan bola Qozog‘istondan O‘zbekistonga qaytariladi
17-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar va sog‘liqni saqlash vazirligi xodimlari ota-ona qaramog‘isiz qolgan bolalarni vataniga qaytarish maqsadida Qozog‘iston Respublikasiga yuborildi.
Davlat yordamiga muhtoj bo‘lgan jami 10 nafar bola turli shaharlarda: 1 nafar bola Atyrauda, 8 nafar Olmaotada, 1 nafar Mangistauda. Ishchi guruh ularni oilalar doirasiga qaytarishni rejalashtirmoqda.
Milliy ijtimoiy himoya agentligi va inson ijtimoiy xizmatlar markazi bolalarning oilaviy muhitga qulay qaytishini ta’minlash uchun barcha zarur choralarni ko‘rmoqda.
“Milliy ijtimoiy himoya agentligi ichki ishlar vazirligi va boshqa sherik tashkilotlar bilan birgalikda chet elda qiyin ahvolda qolgan bolalarni qaytarish va ularga ijtimoiy yordam ko‘rsatish bo‘yicha ishlarni davom ettirmoqda”, - deyiladi xabarda.