Otabek Sattoriyning qachon ozodlikka chiqishi ma’lum bo‘ldi
Otabek Sattoriy 2024-yilning aprel oyi oxiri yoki may oyi boshida ozodlikka chiqadi. Bu haqda O‘zbekiston inson huquqlari “Ezgulik” jamiyati faoli Abdurahmon Tashanov o‘zining Facebook’dagi sahifasida xabar berdi.
Qayd etilishicha, buni Abdurahmon Tashanov Qarshidagi manzil koloniya boshlig‘iga tayanib xabar bergan va hozirda u tikuv sexida ishlamoqda.
Mahkum Otabek Sattoriy “Qamoqdagi rasmim internetga chiqishini istamayman”, deya suratga shunchaki esdalik uchun tushishini bildirgan.
Otabekning ta’kidicha, o‘ziga chiqarilgan sud hukmi bo‘yicha qayta shikoyat qilish niyati yo‘q. Tinchgina axborot texnologiyalari sohasida ishlamoqchi. O‘zbekiston Respublikasi prezidenti Shavkat Mirziyoyevni yuksak salohiyatli lider, deb biladi va unga xizmat qilishdan o‘zidan faxr tuyadi. Tashanov esa uni jazo muddati bitgach, o‘zini oqlashga urinishga chaqirgan, – deyiladi jamiyat axborot xizmati tarqatgan ma’lumotda.