O‘zbekiston Qozog‘istonning uchta shahriga parvozlarni qayta tiklaydi
Uzbekistan Airways Olmaota, Aktobe va Oqtovga parvozlarni qayta yo‘lga qo‘yadi. Bu haqida aviakompaniya Matbuot xizmati xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, 2022-yil 15-yanvardan boshlab, aviakompaniya Toshkent-Olmaota-Toshkent, Samarqand-Olmaota-Samarqand, Nukus-Aktobe-Nukus, Urganch-Oqtov-Urganch, Nukus-Oqtov-Nukus, Urganch-Oqtov-Urganch, Nukus-Oqtov-Nukus yo‘nalishlari bo‘yicha muntazam aviaqatnovlarni qayta yo‘lga qo‘yadi.
Xabarga ko‘ra, Olmaota xalqaro aeroporti xalqaro qatnovlarni soat 08:00 dan 21:00 gacha (Olmaota vaqti bilan) qabul qiladi.
Ushbu munosabat bilan Toshkent-Olmaota-Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha HY-765/766 qatnovi 16 yanvar kuni bekor qilinadi, mazkur parvoz yo‘lovchilari 17-yanvar kuni Toshkent-Olmaota-Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha HY-765/766 aviaqatnovi orqali manzilga yetkaziladi.
Olmaota va Aktobe, Oqtov shaharlarida bekor qilingan (2022-yil 7-13 yanvar) qatnovlar yo‘lovchilari aviachiptaning to‘liq qiymatini xarid qilingan joyda qaytarib olish yoki istalgan boshqa bo‘sh sanaga bepul qayta bron qilish huquqiga egadirlar.
Qozog‘istonga safar qilishni rejalashtirayotgan yo‘lovchilar quyidagi havola orqali davlatga kirish qoidalari bilan tanishishi mumkin.