“O‘zbekiston tarixi” telekanaliga direktor tayinlandi
O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi raisi Alisher Xadjayev ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda “Toshkent” teleradiokanali direktori lavozimiga Mo‘minov Nozimjon Mahmudovich, “O‘zbekiston tarixi” telekanali direktori lavozimiga esa Hayitov Shuhrat Moyliyevich tayinlangan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Hayitov Shuhrat Moyliyevich 1984-yil 20-fevralda Qashqadaryo viloyati Chiroqchi tumanida tug‘ilgan.
Shuningdek, 2013–2014 yillarda “Oʼzbekiston” teleradiokanali “Madaniy-ma’rifiy va badiiy dam olish dasturlari” bosh muharririyatining bosh muharriri o‘rinbosari, 2014-yildan buyon esa bosh muharriri lavozimida faoliyat yuritib kelgan.
Bundan tashqari, Shuhrat Hayitov filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD), adabiyotshunos. O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi (2021) hisoblanadi.
Xususan, “O‘zbekiston tarixi” telekanali O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi tarkibidagi kanal hisoblanib, Prezident Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan tashkil etilgan. Mazkur telekanalning ilk efiri 2019-yili O‘zbekiston mustaqilligining 28 yilligi munosabati bilan 1-sentyabrda amalga oshirilgan.