O‘zbekistonda dam olish kunlari yog‘ingarchilik kutilmoqda
Bugun O‘zbekistonning barcha hududlari bo‘yicha quruq va juda iliq ob-havo saqlanib turadi. Kunduz kunlari havo 13-18 darajagacha isiydi
Faqat respublika shimolida havo harorati 2-7 darajagacha iliq bo‘ladi.
Ertaga O‘zbekiston hududiga nam havo kirib kelishi boshlanadi, ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi, faqat Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Farg‘ona vodiysi viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi. Xorazm viloyatida va cho‘l hududlarda yomg‘ir qorga aylanishi mumkin.
Hududning katta qismida havo harorati yuqori bo‘lishi saqlanib turadi, faqat respublika shimolida harorat 3 daraja sovuq-2 daraja iliqqacha pasayadi.
Yakshanba kuni respublikaning ko‘pchilik viloyatlarida kechasi va ertalab ba’zi joylarda yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qor) bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm, Buxoro, Navoiy viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi. Kunduz kunlari havo harorati 5-10 daraja iliqqacha pasayadi, shimolda 3 daraja sovuq-2 daraja iliq atrofida bo‘ldi.
Sharqiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ayrim joylarda 15-20 m/s gacha kuchayishi mumkin.
Toshkentda bugun yog‘ingarchilik kutilmaydi, shanba kuni biroz yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Yakshanba kuni kechasi va ertalab yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qorga aylanishi mumkin), kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Sharqiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechalari asosan 2-6 daraja iliq, kunduz kunlari 7-8 fevralda 13-16 daraja iliq, 9 fevralda 8-10 daraja iliq bo‘ladi.