O‘zbekistonlik bokschilar “Stranja” turnirida birinchi o‘rinni egalladi
O‘zbekistonlik bokschilar “kichik jahon chempionati” – “Stranja” turnirini qatorasiga ketma-ket to‘rtinchi yil ham birinchi o‘rinda yakunladi, deya xabar bermoqda Milliy olimpiya qo‘mitasi matbuot xizmati.
Bolgariyaning Sofiya shahrida boks bo‘yicha 75-an’anaviy “Stranja” turniri o‘z yakuniga yetdi. Bu galgi bahslarda dunyoning 28 mamlakatidan 261 nafar charm qo‘lqop ustalari o‘z mahoratlarini namoyish qildi.
Rahmatjon Ro‘ziohunov murabbiyligida qatnashgan o‘zbekistonlik bokschilar 5 ta oltin, 2 ta kumush va 5 ta bronza medalini qo‘lga kiritdi. Shuningdek, qizlardan Sabina Boboqulova -50 kg vazn toifasida oltin, Hamrobonu Mamajonova esa -57 kg vaznda bronza medaliga sazovor bo‘ldi. Shu tariqa O‘zbekiston erkaklar va ayollar terma jamoasining jamg‘argan jami medallari 6 ta oltin, 2 ta kumush va 6 ta bronzani tashkil etdi.
G‘olib va sovrindorlar:
Oltin medal: